Cart 0
ROTAanagorsel-01.jpg
 

Kanserin tedavisi var

Türkiye’de her yıl 71.000'e yakın kadın kanserle tanışıyor. Her yıl 20.000 kadın meme,  5.000 kadın rahim, 3.000 kadın yumurtalık, 1.500 kadın rahim ağzı kanserine yakalanıyor. “Kanser tedavi edilebilen bir hastalıktır” diyoruz ve biz bir yola çıkıyoruz.

Bu proje bizim kanserle savaşımızda hayatı yüreklerinde taşıyan kadınlarımıza gönül borcumuz olarak başladı. Attığımız her adımda, erken teşhisini gerçekleştirdiğimiz her kadında, kansere karşı savaşan her yüreğin yanında olabildikçe umudumuz gönül borcumuzla birlikte bizi mutlu ederek büyüyor.

Pembe Rota çizildi

Türk kadının kanser riskini azaltmak, erken teşhis ve tedavisine destek olmak için tüm Türkiye'yi kapsayan Pembe Rota’mızı çizdik ve 12 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkıyoruz. 

Anneler günü öncesinde, “Anneme bir şey olmasın” diyen çocukların sesine kulak vererek, jinekolog onkologlar, uzman doktorlar, oyuncu ve müzisyenlerden oluşan sanatçılarımız ve Pembe Rota gönüllülerinin birlikte hareket edeceği Rota’mızın ilk durağı İstanbul... Sonraki duraklar Bursa, Bodrum, Ankara, Mardin, Gaziantep, Kocaeli ve Adana.

DOKTORLAR-03.jpg
 
KADINLAR-02-02-02.jpg
 

1.000 kadınla başlıyoruz

Rotamız boyunca ilk hedefimiz en az 1000 kadının jinekolog onkologlar tarafından muayene edilmesini sağlayıp, hastalık teşhis edilmesi durumunda da gerekli tedavinin derneğimiz tarafından üstlenilerek kadınların daha bilinçli, daha sağlıklı, daha mutlu yaşamalarına katkıda bulunmak..

Sizleri de bekliyoruz

Biliyoruz ki bu ülkenin insana değer veren güçlü kuruluşları, duyarlı insanları bu rotaya katılacak. Erken teşhisle binlerce kadının hayatını kurtarmak, çocukları annesiz, evleri sevgisiz bırakmamak için bize destek verecek.

 
 

Pembe Rota yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserleri ücretsiz tarama katılım formu

Anneniz, sevdikleriniz ya da kendiniz için formu doldurun, onları kanserden koruyun. Ücretsiz yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanseri taramanızı yaptırın.

Dilerseniz bir, iki, üç ya da 100 kadının kanser taramasını kurumsal ya da kişisel olarak üstlenebilir, 1.000 kadın ile başlayacak ücretsiz tarama sürecinde ulaşılacak kadın sayısını yükseltebilir, veya 250 TL bağış karşılığında sevdiklerinize kanser tarama ve teşhis operasyonu hediye edebilirsiniz.

Sevdiklerinize kanser taraması hediye etmek ya da proje destekçisi olmak için buraya tıklayın.

Yaşadığınız il ve ilçeyi yazınız.
Size uygun cevabı açılan listeden seçiniz.
Teyze, hala, kız kardeş, anneanne ve babaanne gibi kişiler birinci dereceden kadın akrabalarınızdır.
Cep telefonunuz *
Cep telefonunuz
Yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserlerine yönelik tarama kriterlerine bağlı olarak size tarama yapılıp yapılmayacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Bunun için size ulaşabileceğimiz telefon numarasını, başında +90 kodu olmadan yazınız.

 
 

PEMBE ROTA DESTEK VE HEDİYE FORMU

Dilerseniz bir, iki, üç ya da 100 kadının kanser taramasını kurumsal ya da kişisel olarak üstlenebilir, 1.000 kadın ile başlayacak ücretsiz tarama sürecinde ulaşılacak kadın sayısını yükseltebilir, veya 250 TL bağış karşılığında sevdiklerinize kanser tarama ve teşhis operasyonu hediye edebilirsiniz.

 

Sevgili Dostlarımız, kanserle savaşan kadınlarımıza yardımcı olabilmek için sizlerin bu anketi cevaplamanıza çok ihtiyacımız var. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak anketi doldurabilir misiniz?

Teşhis konulduktan ve tedaviniz başladıktan sonra ençok ve öncelikle hangi fiziksel sorunları yaşadınız? Seçenekler arasında sizi daha çok zorlayan sorun yoksa seçeneklere ekleyebilirisiniz.
Tedavi süresince en çok nelere ihtiyaç duydunuz? Neleri bulmakta zorlandınız?
TR EN