Unutulmaz gece

Büyük Bodrum buluşması öncesinde, Öykü Karadeniz’in evinde verdiği özel davetle Pembe İzler Derneği eski ve yeni üyeleri bir araya geldi. İş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin de katıldıkları davet, tüm yurtta 10 bin kadının hayatına dokunup, rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanseri konularında hem tarama yapmak hem de bireysel bilinç ve farkındalıkları arttırmak yolunda önemli bir adım oldu.

Read More
Pembe Izler
Pembe Rota Bodrum'da

Kadın kanserleri alanında çalışmalar yapan Pembe İzler Derneği’nin “Pembe Rota” projesi kapsamında düzenlediği söyleşide yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserlerine dikkat çekildi. Çok sayıda Bodrumlunun ilgiyle izlediği söyleşinin moderatörlüğünü ünlü gazeteci Ayşe Arman yaptı. Uzman doktorların bilgilerini, hastaların deneyimlerini paylaştığı etkinlikte Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş, proje kapsamında Bodrumlu 1000 kadına ücretsiz jinekolojik kanser taraması yapılacağı müjdesini de verdi!

Read More
Pembe Izler
Müzik bedenin gıdası!

Kimi zaman 70’li yılların hafızamızdan silinmeyen şarkıları, kimi zaman rock rüzgarı.… Birbirinden farklı, unutulmaz şarkılar bu kez meme kanserine karşı söylendi. Üstelik çalan da söyleyen de doktorlar! Acıbadem Maslak Hastanesi’nin Meme Kanseri Farkındalık Ayına özel düzenlediği etkinlikte uzmanlar, katılımcılara önce her yönüyle meme kanseri hakkında bilgi aktardı, sonra da kalbimize taht kuran şarkılardan oluşan bir konser verdiler.

Read More
Pembe Izler
Lenfödem Merkezi Açıldı

Toplumsal bir katkı sağlayabilmek adına, Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, uzun zamandır lenfödem konusunda yürüttüğü çalışmaları tek çatı altında toplamak ve hastaların ulaşabileceği doğru bir adres olabilmek için oluşturduğu “Lenfödem Merkezi”ni, 6 Mart Lenfödem Farkındalık Günü’nde hizmete açtı. Kadın kanserleri alanında çalışmalar yapan Pembe İzler Derneği’nin de destek verdiği organizasyonda hasta ve hasta yakınları ve sağlık profesyonelleri bir araya geldi.

Read More
Kadın söyler, hayat coşar

Pembe İzler Derneği’nin düzenlediği, Acıbadem Maslak Hastanesi ve Sarıyer Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen söyleşide; başarılı kadınlar kendi başarı hikayelerini paylaşırken, doktorlar da tanık oldukları kadın hikayelerini aktardılar. 

Read More
Pembe Izler
Perdeler bizim için açıldı

Kadın kanserleri alanında faaliyet gösteren Pembe izler Derneği, Türkiye’de bir ilk imza attı.  Meme kanserine farkındalığını artırmak için dernek üyesi Ayşe Alagöz tarafından kaleme alınan tiyatro oyunu “Gülbahar”ı, seyircisiyle buluşturdu. 

Read More
Pembe Izler